Kurzy

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v našom regióne, určite by ste nemali prehliadnuť tieto zaujímavosti

Tri veľké lyžiarske strediská v okolí a lyžiarska škola s certifikovanými inštruktormi priamo u nás.  Organizujeme lyžiarske kurzy pre školy, jednotlivcov alebo iné skupiny.

Kurz snowboardingu

Snowboardový kurz je určený pre začiatočníkov, ako aj pokročilých, kde Vás naši certifikovaný inštruktori naučia, ako správne ovládať techniku snowboardingu.

Jazda mimo upraveného terénu zjazdoviek a pohyb vo vysokohorskom teréne je stále väčším lákadlom pre skúsených aj menej skúsených lyžiarov. Nutnosťou každého, kto opustí značený terén je ovládať základy lavínovej prevencie a pohybu vo vysokohorskom teréne.

Horolezecké kurzy

Adrenalínový zážitok Vám prinesie aj nás Horolezecký kurz. Naučíme Vás základnú techniku lezenia na umelej stene, ale aj na okolitých skalách.Je určený pre všetky vekové kategórie, začiatočníkov, ale aj pokročilých.

Ľadovcová príprava

V rámci ľadovcovej prípravy Vás naučíme predovšetkým základy naväzovania a prípravu pohybu na ľadovci, pohyb družstva, naučíme Vás vedieť používať potrebné druhy  ľadovcovej výzbroje, ktoré sú dôležitou súčasťou pohybu v takomto náročnom teréne, a mnoho ďalších dôležitých vecí.

Kurz skialpinizmu

Naša bohatá ponuka kurzov za rozrástla aj o kurz skialpinizmu. Ak zvládate lyžovanie v neupravenom teréne, chceli by ste sa posunúť ďalej, tak tento kurz je práve pre vás.  Keďže je dobré vedieť aj o rizikách pohybu na lyžiach v náročnom teréne a ako im predchádzať, vaše vedomosti obohatíme teóriou, ktorú si následne ukážeme v praxi.

Freeridové campy

Tak ako všetky naše kurzy, aj Freeride camp prebieha pod vedením certifikovaného lyžiarskeho inštruktora, Dôležitá je nielen samotná technika lyžovania, ale aj znalosť okolitého terénu a práca s lavínovými pomôckami. To všetko Vás radi naučíme.

Prednášky

Prednášky prebiehajú v spoločenskej miestnosti v našom Hosteli, kde máme k dispozícii aj techniku, a podľa potreby prebiehajú aj v teréne. Sú zamerané na lavínovú tematiku, orientáciu v teréne, meteorológiu v horách a ďalšie zaujímavé témy. Napíšte nám a my Vám radi poskytneme ďalšie informácie.

Rezervujte si ubytovanie