O nás

VITAJTE  V HOSTELI TÁLE

Hostel Tále sa nachádza na južnej strane Nízkych Tatier v stredisku Tále, ktoré je nielen v zime, ale aj v lete vyhľadávanou dovolenkovou destináciou.

Okolie hostela ponúka bohatú škálu možností využitia voľného času počas celého roka.

Priamo od hostela vedie turistický chodník, ktorým sa dostanete na hlavný hrebeň Nízkych Tatier, ako aj na ďalšie chodníky v našom najväčšom národnom parku južnej strany Chopku.

Len 700m od hostela sa nachádza lyžiarske stredisko Tále. Ďalšie známe lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom sa nachádza 4 km od hostela a 7 km od nás je aj najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná Chopok-Juh.

Celková kapacita hostela Tále je 60 pevných lôžok v dvojlôžkových, trojlôžkových, štvorlôžkových, päťlôžkových a dormitory izbách.

Izby sú zariadené jednoducho a sú určené pre nenáročných hostí. Pre milovníkov kempingu a karavaningu je k dispozícii pravidelne upravovaná trávnatá plocha priamo v areáli hostela.

V celom zariadení sa nachádzajú na každom poschodí spoločné WC a sprchy. Pre hostelových hostí je k dispozícii plne vybavená spoločná kuchynka.

Hostel Tále má na prízemí spoločenskú miestnosť s barom, vhodnú na spoločné stretnutia, školenia či večernú zábavu, ktorej dodá tu správnu atmosféru praskajúci oheň v zapálenom krbe.

Praskajúci oheň ocenia hostia aj pri veľkom ohnisku s prístreškom určeným na opekanie, či grilovanie.

Samozrejmosťou je parkovanie pri objekte a bezplatné wifi v spoločenských priestoroch. Hosťom sú k dispozícii aj uzamykateľné garáže.

Priamo v hosteli je sídlo lyžiarskej školy, požičovni lyží a športových potrieb. Pred vstupom do hostela nájdete aj lezeckú stenu. Priestory hostela sú súčasťou Domu horskej služby Tále, ktorá sa stará o bezpečnosť na horách, preto je možné absolvovať rôzne akcie v rámci horskej služby ako prednášky o bezpečnom pohybe na horách, kurzy lavínovej prevencie ako aj základy horolezectva a skialpinizmu.

Rezervujte si ubytovanie