Zaujímavosti v okolí

Horehronie ako jeden z najkrajších regiónov na Slovensku ponúka nielen najkrajšie stromy. Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v našom regióne, určite by ste nemali prehliadnúť tieto zaujímavosti

Bystrianska Jaskyňa

Nachádza sa pri obci Bystrá. V súčasnosti sú sprístupnené priestory novej jaskyne, ktoré sú tvorené úzkymi a vysokými puklinovými chodbami. Do spodných častí Novej jaskyne ústi priepasť Peklo hlboká 56m.

Prírodné kúpalisko Tále

Areál kúpaliska Tále je celoročne otvorený a je v ňom množstvo atrakcií. Pre deti sú pripravené detské preliezačky a hojdačky. Pre vášnivých športovcov zase volejbalové ihrisko a neďaleký horský, lanový park Tarzánia.

Krpáčovo

Umelá vodná nádrž Krpačovo, Vajskovská dolina. Turistov v nej uchvacujú mohutné vodopády Vajskovského potoka, neobyčajné scenérie a divé úbočia Skalky. Pozoruhodnosťou Krpáčova je ponorný potok.

Lesnícky Skanzen A Čiernohronská Železnička

Lesnícky skanzen a múzeum sa nachádzajú vo Vydrovskej doline, približne 1,5 km od Čierneho Balogu. Návštevníci skanzenu sa môžu prejsť prekrásnou čiernohronskou prírodou po 2900 m dlhom “chodníku voľného času” so 71 zastávkami. Z Hronca či Čierneho Balogu Vás priamo do skanzenu vyvezie Čiernohorská lesná železnica.

Golfové ihrisko Gray Bear Tále

Prvé 18-jamkové majstrovské ihrisko v Slovenskej republike sa nachádza necelé 2 km od hostela, v krásnom prostredí Nízkych Tatier

Bežkovanie

Ak si chcete vychutnať krásny deň v jedinečnej prírode, môžete ho stráviť aj na bežkách. Najbližšia bežkárska trať sa nachádza pár metrov od nášho hostela, v Ski Tále.

Bicyklovanie

Okolie hostela je priam ideálne na bicyklovanie. Cyklotrasy a lesné zvážnice v okolí, spĺňajú požiadavky aj pre náročnejších cyklo- nadšencov. Jazdu si vychutnáte na cestnom, ale aj horskom bicykli.

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jaskyňa Mŕtvych Netopierov sa nachádza v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier v nadmorskej výške 1 750 m n.m.. Je zaujímavá množstvom chodieb. Najväčší podzemný priestor – Bystrický dóm, sa nachádza na 7 poschodí v hĺbke 180 m. Jaskyňa dostala pomenovanie na základe nálezov netopierích kostičiek, ktoré sú všade. Ich vek sa odhaduje na 6000 rokov.

Horehronské múzeum Brezno

Múzeum bolo založené ako vlastivedné múzeum v roku 1960. Od roku 1965 až do súčasnosti má múzeum regionálnu pôsobnosť a prostredníctvom svojich zbierok poskytuje návštevníkom obraz o dejinách a kultúre okresov Brezno a Banská Bystrica. Má tri stále expozície, a to, Život a kultúra ľudu na Horehroní, Brezno v premenách času a Literárne Brezno.

Múzeum zvoncov a spiežovcov Šumiac

Ide o jedinečné múzeum súkromnej zbierky, folkloristu, hudobníka a speváka, pána Mikuláša Gigaca, ktorý je zároveň aj majiteľom múzea. Nachádza sa v obci Šumiac, priamo pod Kráľovou hoľou a predstavuje zbierku viac ako 2000 zvoncov rôznych tvarov, veľkostí a zvukov. Pochádzajú nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska, Ruska, Španielska, Japonska…

Salaš Zbojská

Salaš, reštaurácia, ubytovanie a predaj z dvora, a to všetko sa nachádza na jednom mieste. Budete nadšený výborným jedlom, krásnym prostredím a príjemnými ľuďmi. Salaš Zbojská organizuje celoročne rôzne podujatia s pestrými atrakciami.

Turistika

Národný park Nízke Tatry ponúka veľký počet turistických trás rôznych náročností. Nádherné výhľady z vrcholov nie sú nedostupné ani pre menej zdatných turistov, ktorí sa môžu vyviesť lanovkou až priamo hore na Chopok (2024 m n.m) a odtiaľ pokračovať ďalej po hrebeni či už na Dereše ( 2004 m n.m) alebo na najvyšší vrchol Nízkych Tatier Ďumbier (2043 m n.m).

Pre rodiny s deťmi, či turistických začiatočníkov, je bohatá ponuka ľahkých peších túr na horské chaty ako napríklad : Chata Trangoška, Chata Kosodrevina, Kamenná chata pod Chopkom či Chata gen. M.R. Štefánika.

Lyžiarske strediská

Okolie hostela má naozaj bohatú ponuku kvalitných lyžiarskych stredísk. Len 700 metrov od hostela sa nachádza lyžiarske stredisko Tále, 4 km je stredisko Mýto pod Ďumbierom a len 5 km vzdialené je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku CHOPOK Jasná JUH.

Jasná

Medzi najväčšie lyžiarske strediská nielen na Horehroní, ale aj v rámci celého Slovenska, patrí Jasná Nízke Tatry. Lyžovačku je možné si vychutnať na severnej aj južnej strane Chopku (2024 m n.m.), kam sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel a 15-miestnou kabínkou.  Pre lyžiarov je tu k dispozícii až 49 km kvalitne upravených zjazdoviek, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov. V tomto top lyžiarskom stredisku, môžete byť od nás už za 11 minút.

Skicentrum Mýto

Šesť kilometrov je od nás  sa nachádza ďalšie kvalitné lyžiarske stredisko  MÝTO SKI CENTRUM, s celkovou dĺžkou tratí 2,5 km. Preprava lyžiarov je zabezpečená pomocou novej štvorsedačky POMI UNIFIX s kapacitou 2000 osôb/hod, a taktiež aj tromi ďalšími vlekmi. Všetky lyžiarske trate sa denne upravujú najmodernejšou technikou a zaškoleným personálom.

Rezervujte si ubytovanie